המכון הישראלי למדיניות ציבורית (IPPI) מאמין שהשילוב של מחקר בינתחומי מתוך פרספקטיבה השוואתית ובינלאומית בתהליך עיצוב המדיניות משחק תפקיד משמעותי בהתמודדות עם האתגרים החברתיים של המאה ה-21.

עמיתי המכון הישראלי למדיניות ציבורית (IPPI) מפתחים את הרעיונות שלהם תוך שיתוף פעולה עם קהילת מומחים בינלאומית ולמידה על ההתפתחויות האחרונות בתחומי התמחותם בישראל. הם מפתחים קשרים אישיים ומקצועיים עם קובעי מדיניות בממשלה וכן במגזר הפרטי ובחברה האזרחית. חזון זה ניצב בלב תכנית העמיתים של המכון שמציעה לאנשי מקצוע צעירים ממדינות שונות האפשרות ללמוד באופן בלתי-אמצעי על אופן התווית המדיניות הציבורית בישראל, תוך שילוב הידע והפרספקטיבה הבינלאומית של העמיתים בכדי להעשיר את תהליך עיצוב המדיניות בישראל.

תכנית העמיתים של המכון הישראלי למדיניות ציבורית (IPPI) מאפשרת לחוקרים בינלאומיים ולקובעי מדיניות לעבוד ביחד באופן קרוב מסייעת לבניית גשרים חדשים והפרייה הדדית בין ישראל ומדינות שונות בעולם, פותחת ערוצים ומסגרות חדשות לשיתופי פעולה על אתגרים משותפים ויצירת רשת בינלאומית של מומחים למדיניות ציבורית ממגוון תחומים.

מטרות תכנית העמיתים

  • עידוד ופיתוח קשרים מקצועיים ואישיים בין מומחים ומוסדות למדיניות ציבורית מישראל ומהעולם
  • בניית רשת בוגרים של מומחים למדיניות ציבורית מישראל ומדינות אחרות בעולם ועידוד יצירת פרויקטים ושיתופי פעולה בתחומי העשייה של המכון, כגון מדיניות סביבתית, ביטחון, חדשנות דיגיטלית ומדיניות חוץ כדי להתמודד עם אתגרים חברתיים תוך עשייה משותפת
  • יצירת חיבורים מפרים וארוכי טווח בין קובעי מדיניות וחוקרים על מנת לקדם מדיניות ציבורית מבוססת עובדות
  • לקדם שילוב של פרקטיקות בינלאומיות מוצלחות בהליך עיצוב המדיניות הציבורית וקידום אמצעי מדיניות אפקטיביים ומוכחים

להיות עמית מחקר במכון

תכניות העמיתים של המכון הישראלי למדיניות ציבורית (IPPI) מאפשרות לאנשי מקצוע צעירים ממדינות שונות בעולם ללמוד באופן בלתי-אמצעי על תהליך עיצוב המדיניות מתוך צמתי קבלת ההחלטות המרכזיים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בישראל ולתרום מניסיונם/ן האישי והמקצועי.

עמיתי המחקר עובדים באופן צמוד עם מומחי מדיניות במשרדי ממשלה, מכוני מחקר, וארגוני חברה אזרחית בישראל ובעולם וצוברים ניסיון מקצועי בעולמם המקצועי מתוך הקונטקסט המקומי.

שגרת העבודה של עמיתי מחקר המכון:
 

נסיון מקצועי

דרך העבודה המשותפת עם מומחים מעולם המדיניות הציבורית העמיתים צוברים ניסיון מקצועי רלוונטי שמהווה עבורם/ן נקודת מפנה משמעותית בהתפתחותם/ן המקצועית. עמיתי המחקר של המכון בדרך כלל ממשיכים לעבוד במגזר הציבורי ו/או במכוני מחקר העוסקים במדיניות ציבורית.

פיתוח מקצועי

– עמיתי המחקר של המכון משתלבים כחברי צוות מן השורה באחד מהמוסדות השותפים של התכנית. כבר מהשלבים הראשונים של התכנית, העמיתים מקבלים משימות אסטרטגיות שכוללות כתיבת מחקרים השוואתיים, דו"חות, מצגות ומסמכים אחרים. העמיתים משתתפים באופן קבוע בישיבות תכנון של המוסדות השותפים וכך, דרך עבודה אינטנסיבית עם המוסדות המובילים בארץ למדיניות ציבורית, העמיתים צוברים ומפתחים את הכישורים הנדרשים לעבודה במוסדות למדיניות ציבורית.

פרסמו את המחקר שלכם

במהלך התכנית, העמיתים מתבקשים להשלים את הכתיבה של נייר מדיניות באיזור התמחותם, שמשלב פרספקטיבות בינלאומיות והשוואתיות על פרקטיקות מיטביות מעולמם המקצועי. הפרסומים של העמיתים מוצגים במסגרת כנסים ומופצים בקרב רשת השותפים של המכון

הצטרפו לרשת גלובלית של מומחים למדיניות ציבורית

רשת המומחים של המכון הישראלי למדיניות ציבורית (IPPI) מקנה לחברות ולחברים בה גישה למגוון מוסדות וקובעי מדיניות במגזר הציבורי, העסקי ובחברה האזרחית מסביב לעולם, כמו גם חיבורים לבוגרים אחרים של תכניות העמיתים השונות של המכון.

חוו את ישראל

למדו עוד על תחום ההתמחות שלכם/ן מתוך הקונטקסט הישראלי ולמדו להכיר את ישראל והאופן בו היא מתמודדת עם שורה של אתגרים חברתיים באופן בלתי אמצעי.

 

עמיתים מספרים
 
 

בטחון


תכנית עמיתים

Disinformation in the Digital Public Sphere

קרא עוד
תכנית עמיתים

Climate Security

קרא עוד
תכנית עמיתים

הגדרת מושג הביטחון במאה ה-21

קרא עוד

טכנולוגיה וחדשנות


תכנית עמיתים

Rethinking Labor and Social Security Laws in the 21st Century

קרא עוד
תכנית עמיתים

קידום חדשנות

קרא עוד
תכנית עמיתים

עתיד העבודה במגזר הציבורי

קרא עוד

סביבה וקיימות


תכנית עמיתים

Decarbonization Strategies in the 21st Century

קרא עוד
תכנית עמיתים

חדשנות סביבתית

קרא עוד
תכנית עמיתים

קידום הטמעת המטרות לפיתוח בר קיימא (SDGs)

קרא עוד

דיפלומטיה ויחסים בינלאומיים


הישארו בקשר

כדי ללמוד עוד על פעילות המכון ולהישאר מעודכנים/ות על האירועים והפרסומים החדשים שלנו, הצטרפו לניוזלטר שלנו!

  • IPPI מחויבת להגן על פרטיותך ולכבד אותה. תוכל להסיר עצמך מרשימת התפוצה בכל עת.