בטחון

בטחון


תכניות המכון בתחום הביטחון נועדו לספק ניתוחים מבוססי ראיות לגבי נושאים ביטחוניים עכשוויים ולדון בדרכים שבהן תחום הביטחון מעוצב על ידי תמורות חברתיות וטכנולוגיות במאה ה-21.

מדינות כושלות, סכסוכים על משאבים, טרור ומשברי פליטים מייצגים רק חלק מהאתגרים הגלובליים הניצבים בפני מנהיגים פוליטיים כחלק מהסדר העולמי שנוצר לאחר המלחמה הקרה בפתח המאה ה-21.

המערכת הבינלאומית במאה ה-21 מושפעת מסדר עולמי רב-קוטבי ומספר גדל והולך של שחקנים פוליטיים ונעשית יותר מורכבת ופחות יציבה. עלייתם של שחקנים לא-מדינתיים מעמידה את מנגנון המשפט הבינלאומי תחת לחץ מתמיד בעוד שהאיומים על השלום והביטחון העולמיים חורגים מהמבנה המסורתי שבין מדינות, דבר שהופך את החלוקה המוכרת בין המרחב הצבאי והאזרחי למיותרת.

העבודה שלנו בתחום זה שואפת להציע פלטפורמה לניתוח מגמות עכשוויות בעולם בתחום הביטחון. יחד עם המומחים והשותפים שלנו אנו מחפשים דרכים להתמודד בצורה יעילה עם האתגרים הנ"ל מתוך מסגרת בינלאומית, ובכך מייצרים אפיקים חדשים לדיון במדיניות הביטחון בישראל ומחוצה לה.

תכניות

המחקר שלנו עוסק בנושאים כגון מנגנוני ביטחון בינלאומיים נוכח הסדר העולמי שלאחר המלחמה הקרה, הצטלבות של ביטחון והמשפט הבינלאומי, עתיד המלחמה, עתיד הדמוקרטיות הליברליות בעתות משבר ביטחוני עולמי ובהרחבת מושג הביטחון במאה ה-21 כתוצאה משינויים חברתיים וטכנולוגיים. התוכנית בוחנת גם נושאים ביטחוניים אזוריים, עם דגש מיוחד על אירופה והמזרח התיכון.

תכנית

דמוקרטיה ליברלית ובטחון

קרא עוד
תכנית

מושג הביטחון במאה ה-21

קרא עוד

תכניות עמיתים

תכנית עמיתים

Disinformation in the Digital Public Sphere

קרא עוד
תכנית עמיתים

Climate Security

קרא עוד
תכנית עמיתים

הגדרת מושג הביטחון במאה ה-21

קרא עוד

פרסומים

הישארו בקשר

כדי ללמוד עוד על פעילות המכון ולהישאר מעודכנים/ות על האירועים והפרסומים החדשים שלנו, הצטרפו לניוזלטר שלנו!

  • IPPI מחויבת להגן על פרטיותך ולכבד אותה. תוכל להסיר עצמך מרשימת התפוצה בכל עת.