מטרתו העיקרית של המכון למדיניות ציבורית (IPPI) היא לסייע בפתרון הבעיות הבוערות של החברה המערבית במאה ה-21 על ידי ביצוע מחקר חדשני מתוך תפיסה גלובלית ורב-תחומית. אנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם מובילי דעה במגזר הציבורי והפרטי כדי לשלב תובנות מחקריות בתהליכי תכנון ועיצוב המדיניות.

המחקר והתוכניות שלנו מחולקים לארבעה תחומים מרכזיים: ביטחון, טכנולוגיה וחדשנות, סביבה וקיימות, ודיפלומטיה ויחסים בינלאומיים.

בטחון

תכניות המכון בתחום הביטחון נועדו לספק ניתוחים מבוססי ראיות של נושאים ביטחוניים עכשוויים ולדון בדרכים שבהן תחום הביטחון מעוצב על ידי תמורות חברתיות וטכנולוגיות במאה ה-21.

קרא עוד

טכנולוגיה וחדשנות

במסגרת העבודה שלנו בתחום הטכנולוגיה וחדשנות, אנו חוקרים כיצד תהליכי דיגיטליזציה מעצבים ומשנים את האופן שבו אנו חיים. אנו בוחנים את ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות ואת השפעתן על החברות שלנו, ומפתחים רעיונות חדשים על האופן שבו המדיניות יכולה וצריכה לעצב ולנווט את השיבוש הטכנולוגי בעידן הדיגיטלי.

קרא עוד

סביבה וקיימות

סביבה וקיימות הינם תחומי מדיניות המהווים מרכיב מרכזי בהבטחת עתיד האנושות. העבודה שלנו בתחום זה בוחנת מדיניות ותקנות בתחומים החל מניהול משאבים, הגנה על האקלים, שינוי אנרגטי, מדיניות ימית, וטכנולוגיות סביבתיות.

קרא עוד

דיפלומטיה ויחסים בינלאומיים

עבודתנו בתחום הדיפלומטיה והיחסים הבינלאומיים נועדה לטפח את המודעות הציבורית לעניינים בינלאומיים ולקדם פורום לדיון בסוגיות של מדיניות החוץ, במיוחד ביחס לישראל ויחסיה עם המערב.

קרא עוד

הישארו בקשר

כדי ללמוד עוד על פעילות המכון ולהישאר מעודכנים/ות על האירועים והפרסומים החדשים שלנו, הצטרפו לניוזלטר שלנו!

  • IPPI מחויבת להגן על פרטיותך ולכבד אותה. תוכל להסיר עצמך מרשימת התפוצה בכל עת.