אודות המכון הישראלי למדיניות ציבורית


המכון הישראלי למדיניות ציבורית (IPPI) הוא מכון מחקר עצמאי הפועל בתל אביב עם ייצוגים בברלין, שטוקהולם וניו-יורק. באמצעות רשת עולמית של שותפים ומומחים, אנו פועלים לקידום חשיבה מחודשת על האתגרים של המאה ה-21 מתוך פרספקטיבה בינלאומית ובינתחומית.

המכון עורך מחקרים ומסייע לקדם מדיניות ציבורית המותאמת לאתגרים החברתיים של המאה ה-21 תוך שיתוף פעולה עם שחקנים מהמגזר הציבורי, הפרטי והחברה האזרחית. חוקרי המכון עובדים באופן צמוד עם מקבלי החלטות בישראל ובעולם למען קידום מדיניות בת קיימא המבוססת על מגוון דיסציפלינות מחקריות ושיטות עבודה בינלאומיות מומלצות.

רשת המומחים והמוסדות השותפים של המכון משחקת תפקיד מרכזי בתורת השינוי שלנו. עמיתי המחקר שלנו משתלבים בצמתי קבלת ההחלטות ברחבי העולם כגון ממשלות, מכוני מחקר וארגוני חברה אזרחית ובכך תורמים לקידום שותפויות ארוכות טווח בין מובילי מדיניות בישראל ובעולם.

רקע על המכון

המכון הישראלי למדיניות ציבורית (IPPI) נוסד בשנת 2015 וסלל דרך לסוג חדש של מכון מחקר בנוף המדיניות הציבורית בישראל: המכון מהווה פלטפורמה ייחודית לקידום מחקר יישומי ודיאלוג בינלאומי באופן שמאפשר מפגש משמעותי והמשכי בין מומחים ומוסדות רלוונטיים מעולם המדיניות הציבורית ברחבי העולם. באמצעות תכניותיו השונות, פועל המכון לפתח דרכים חדשות לקידום תכניות פעולה משותפות להתמודדות משופרת עם האתגרים העומדים בפני החברות שלנו במאה ה-21 מתוך ראייה בינתחומית ובינלאומית.

המחקר שלנו שואף לנצל את הדמיון הגובר בין האתגרים הניצבים בפני החברות שלנו בתחילת המאה ה-21 ולפתוח ערוצים חדשים לדיאלוג, חילופי ידע ושיטות עבודה מומלצות על מנת להפרות באופן הדדי ולשפר את תהליך עיצוב המדיניות הציבורית באופן גלובלי.

הגישה הייחודית שלנו

אתגרים גלובליים כגון שינוי האקלים, אספקת אנרגיה בת קיימא, אבטחת מזון או הגירה לא עוצרים בגבולות לאומיים. אף מדינה אינה יכולה למצוא תשובות לשאלות אלו בכוחות עצמה. פתרונות ברי קיימא יכולים להתפתח רק תוך שיתוף פעולה חוצה גבולות במדע, מחקר ובעיצוב מדיניות ציבורית חדשנית ורלוונטית. שיתוף פעולה בינלאומי בתכנון כלים אפקטיביים לקידום מדיניות ציבורית בת קיימא הוא בעל חשיבות מכרעת על מנת לנצל את עושר הידע הקיים במוסדות השונים ברחבי העולם.

המכון שם דגש על העקרונות הבאים:

בניית גשרים

תכניות המכון משרתות לבניית שותפויות בינלאומיות ארוכות טווח ולטיפוח קשרים אישיים ומקצועיים טובים יותר בין מוסדות מדיניות ציבורית לבין אנשי מקצוע מהארץ ומהעולם

מדיניות ציבורית מבוססת מחקר

אנו מחויבים לקידום מדיניות ציבורית המבוססת על ראיות על ידי ביצוע מחקר חדשני מתוך ראייה גלובלית ובינתחומית

קהילת מנהיגים בינלאומית

אנו מביאים יחד אנשי מקצוע מתחום המדיניות הציבורית מרחבי העולם כדי לבנות קהילה של מנהיגים מחוללי שינוי הפועלים במשותף לעצב עולם גלובלי טוב יותר

דיפלומטיה מחקרית

אנו יוצרים ערוצים ופלטפורמות בין-לאומיות לדיאלוג בין מדענים, חוקרים ומומחי מדיניות ציבורית ומפתחים אסטרטגיות משותפות לרתימת מדע וחדשנות כדי להתמודד עם אתגרים חברתיים משותפים

העברת ידע

אנו עורכים מחקרים, מפתחים רעיונות חדשים ומשתפים את הממצאים שלנו באמצעות הרשת הגלובלית של השותפים שלנו מהמגזר הציבורי, הפרטי ומהחברה האזרחית כדי לקדם אסטרטגיות אפקטיביות להתמודדות עם האתגרים המרכזיים הניצבים בפני החברות שלנו בהווה


שותפים

הישארו בקשר

כדי ללמוד עוד על פעילות המכון ולהישאר מעודכנים/ות על האירועים והפרסומים החדשים שלנו, הצטרפו לניוזלטר שלנו!

  • IPPI מחויבת להגן על פרטיותך ולכבד אותה. תוכל להסיר עצמך מרשימת התפוצה בכל עת.